fot. KPP Lębork

W piątek odbyła się odprawa podsumowująca pracę lęborskiej policji. Komendant Powiatowy podsumował zeszłoroczną pracę oraz omówił wyniku działania policji na terenie powiatu lęborskiego.

fot. KPP Lębork
fot. KPP Lębork

W odprawie uczestniczył zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Marian Szlinger, starosta lęborski Wiktor Tyburski oraz prawie 90 policjantów i pracowników cywilnych komendy. Komendant powiatowy insp. Jacek Partyka przedstawił największe osiągnięcia swojej jednostki na tle ubiegłych 5 lat oraz porównał je z wynikami całego województwa.

– W wielu dziedzinach widoczna jest poprawa jednak zawsze pozostają płaszczyzny w jakich należało by dołożyć starań celem polepszenia – mówił Jacek Partyka.

Komendant podsumował zmiany strukturalne jednostki oraz omówił zamiany na najważniejszych stanowiskach w komendzie jakie spowodowane były m.in. odejściem ponad 10 funkcjonariuszy i planowanymi na obecny rok kolejnymi odejściami na świadczenia emerytalne.

31 grudnia 2012 r. zakończono działanie Posterunku Policji w Nowej Wsi Lęborskiej, od 1 stycznia 2013 r. Posterunek Policji w Cewicach składa się wyłączenie z policjantów pionu prewencji, utworzono nowe stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, w Wydziale Kryminalnym utworzono dwa nowe zespoły: do spraw walki z przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu oraz do spraw walki z przestępczości przeciwko mieniu, utworzono nowe stanowisko drugiego zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego.

Omówiono również plany na 2013 rok i założenia jakie zostaną wdrożone w celu osiągnięcia jeszcze lepszych wyników. Komendant przypomniał także aby policjanci pamiętali o tym, że wszyscy oni są odpowiedzialni za dobry wizerunek policji szczególnie w środowisku lokalnym.

Na koniec odprawy, wręczono podziękowania policjantom i pracownikom lęborskiego garnizonu, za wkład w poprawę bezpieczeństwa oraz uzyskane wyniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.