Fot. Mat. prasowe

Pracodawcy Pomorza oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza chce połączyć swoje siły. Pierwsza wspólna, jeszcze przed połączeniem tych dwóch organizacji, akcja to apel do Bronisława Komorowskiego. Apelują o abolicję w zakresie aktualizowania sprawozdań KRS.

Nazwa nowej organizacji po połączeniu w marcu Pracodawców Pomorza oraz Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, będzie brzmiała Izba Gospodarcza Pracodawców Pomorza. Pierwszym wspólnym celem jest uchronienie pomorskich firm od kar za nie składanie sprawozdań finansowych firm w Krajowym Rejestrze Sądowym. Do apelu przyłącza się również Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw. – Występujemy też do prokuratury o to aby zawiesiła wszelkie postępowania do momentu ustosunkowania się prezydenta do naszego projektu – twierdzi Zbigniew Canowiecki, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i pomysłodawca połączenia . – Rozumiem wszystkich przeciwników tego pomysłu, którzy twierdzą, że najważniejsze jest poszanowanie prawa. Jest jednak także druga strona medalu, czyli negatywny wpływ na gospodarkę.

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Tysiące prezesów ukaranych za niedopełnienie obowiązków może przestać pełnić swoje stanowiska co zdestabilizuje działalność ich firm. Prezydent musi rozsądzić i znaleźć kompromis pomiędzy poszanowaniem dla prawa i wpływem na gospodarkę. W sporządzonej przez pomorskie organizacje ustawa zaznacza, iż osoby które skorzystały by z niej w okresie dwóch lat będą m.in. sprawdzane w zakresie przestrzegania prawa karnego oraz wywiązywania się z obowiązków podatkowych w stosunku do państwa i organów samorządu terytorialnego. – Jak twierdzą przedsiębiorcy, celem ustawy nie jest puszczenie w niepamięć czynów karalnych, lecz zachęcenie do przestrzegania porządku prawnego i wdrożenie do wykonywania obowiązków informacyjnych służących nadzorowi nad właściwym funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych – informuje trojmiasto.pl.

Z przeprowadzonych kontroli, które zapoczątkowała afera Amber Gold – nie składanie przez nią sprawozdań finansowych – wynikło, iż takich zaniechań dopuściło się ponad 6 tys. pomorskich firm. Przedsiębiorcy swoje zaniedbanie tłumaczą nieświadomością, brakiem profesjonalnej obsługi prawnej czy zwyczajnie obowiązek sprawozdania nie był odpowiednio egzekwowany przez wydziały rejestrowe sadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.