fot. General Electric

Nową specjalność na studiach II stopnia uruchamia od lutego Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Specjalność „Technologie podwodne” to pierwsza taka specjalność w Polsce. Powstała we współpracy i pod patronatem General Electric Polska.

fot. General Electric
fot. General Electric

Od lutego bieżącego roku studenci będą mogli zgłębiać wiedzę na temat projektowania systemów i urządzeń podwodnych. Studenci będą mieli okazję zdobyć cenne doświadczenia podczas płatnych praktyk w zakładach General Electric oraz przy pisaniu prac dyplomowych we współpracy z patronem specjalności. Zajęcia w ramach specjalności mają prowadzić wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz doświadczeni inżynierowie koncernu, którzy na co dzień zajmują się obsługą serwisową instalacji podwodnych. – Bardzo nam zależało, aby koncepcję programową specjalności przygotować razem z dużą, międzynarodową firmą o dobrej marce, nastawioną na innowacje – tłumaczy prof. Janusz Kozak, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. – Warto dodać, że GE zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście największych przedsiębiorstw na świecie w rankingu Forbsa.

fot. GE
fot. GE

Absolwenci nowej specjalności nie powinni mieć większych problemów z zatrudnieniem w zawodzie. – „dział projektowania sprzętu do podwodnego wydobycia ropy i gazu to obecnie najszybciej rozwijający się dział w ramach Engineering Design Center”. Poinformowała, że zespół pracujący nad tymi projektami liczy około 200 pracowników, a w 2013 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 350 osób, a w przyszłym roku ma być przyjęte kolejne 100 osób. – uważa Dyrektor zarządzająca General Electric EDC Magdalena Nizik. Natomiast Marian Lubieniecki z General Electric EDC uważa, że „takich specjalistów jest bardzo mało na świecie, stąd są bardzo poszukiwani, bardzo cenieni i bardzo dobrze opłacani”.

Rekrutacja potrwa do 12 lutego, o indeks mogą się ubiegać także studenci innych wydziałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.