fot. sxc.hu

Osoby pracujące czeka w 2013 roku 7 długich weekendów, które warto zaplanować już teraz. Aby wydłużyć sobie wolne, wystarczy wziąć niekiedy jeden dzień urlopu.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

W 2013 roku organizując sobie odpowiednio długie weekendy będziemy wypoczywać dłużej. W tym roku będzie ich aż 7. Najbliższe wolne dni przypadają w Wielkanoc, która w tym roku będzie dość szybko, bo 31 marca. Włącznie z 1 kwietnia będziemy mieli trzydniowy weekend. Miesiąc później będzie okazja na pięciodniowy urlop (01-05.05). Przedłużyć go będzie można biorąc jeden dzień wolnego (2-go maja). Jeżeli pięć dni to mało, to biorąc dodatkowo wolne 29 i 30 kwietnia, długi weekend majowy wydłuży się nam do dziewięciu wolnych od pracy. Tak więc od 27.04 do 5.05 wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby wyjechać na dziewięciodniowy wypoczynek. W czerwcu jest święto kościelne – Boże Ciało, które będzie w czwartek 30-go maja. Urlop wydłużymy biorąc dzień wolny po Bożym Ciele w piątek.

Na kolejny długi weekend trzeba będzie poczekać do sierpnia, na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podobnie jak w Boże Ciało święto wypada w czwartek – 15 sierpnia. Biorąc jeden dzień urlopu wydłużamy weekend do czterech dni. W listopadzie czekać nas będą dwa trzydniowe weekendy. 1-go listopada (piątek) Wszystkich Świętych, kolejny wydłuży się o 11 listopada (poniedziałek) Święto Niepodległości. Później zostają już tylko Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. W grudniu warto zaplanować urlop tak aby mieć 12 dni wolnego. Biorąc urlop 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia można już myśleć o dłuższym wyjeździe, jeżeli dodamy jeszcze dwa dni z nowego roku 2 i 3 stycznia, to o pracy można zapomnieć na całe siedemnaście dni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.