II LO w Sopocie działa najlepiej w Polsce na rzecz integracji międzypokoleniowej. W związku z obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs dla szkół.

W związku z obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło projekt „generations@school”. Polegał on na organizacji spotkań międzypokoleniowych w szkołach z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Spośród wszystkich zamieszczonych prac, międzynarodowa komisja wybrała najlepszy projekt. Z każdego z 27 krajów Unii Europejskiej został wyłoniony jeden zwycięzca. Polskim zwycięzcą zostało II LO w Sopocie.

Fot. LO nr 2 w Sopocie
Fot. LO nr 2 w Sopocie

Projekt II LO w Sopocie był częścią większego, który realizowany jest od trzech lat pod nazwą ˶Wieczory ze Sztuką̋ . Jego celem jest integracja międzypokoleniowa, spotkania młodzieży (uczniów i absolwentów sopockich szkół), seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz nauczycieli II LO w Sopocie. Oprócz certyfikatu UE zwycięzca otrzymał nagrodę finansową, został także mentorem promującym solidarność międzypokoleniową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.