fot. mat. prasowe

Prezydent Gdańska  upoważnił  pracowników magistratu do usuwania obiektów bezprawnie umieszczanych na nieruchomościach stanowiących własność miasta lub Skarbu Państwa. Właśnie został usunięty setny „mobil”, który stał bezprawnie  na miejskiej działce.

Od prawie roku działa w Gdańsku specjalny zespół zadaniowy złożony z pracowników pięciu wydziałów gdańskiego magistratu i jednostek organizacyjnych, upoważnionych  do usuwania obiektów bezprawnie umieszczanych na nieruchomościach stanowiących własność miasta lub Skarbu Państwa.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

– W zdecydowanej większości działania dotyczyły przyczep reklamowych, czyli tzw. „mobili”. Praca zespołu przynosi widoczne efekty. – „Mobile” po odholowaniu zazwyczaj nie wracają już w to samo miejsce, chociaż pojawiają się w innych lokalizacjach, jednak odnotowujemy zdecydowany spadek przypadków takiej reklamy na terenach miejskich – mówi Michał Szymański, kierownik Referatu Estetyzacji Miasta.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Zarządzenie Prezydenta Miasta Gdańska nie jest jedynym sposobem walki  z nielegalną reklamą. W teren wyruszyły wspólne patrole Straży Miejskiej oraz Referatu Estetyzacji Miasta, których celem jest identyfikowanie nielegalnie umieszczanych koziołków, tzw. potykaczy oraz banerów reklamowych, a następnie pouczanie oraz karanie. W pierwszej kolejności kontrole objęły obszar Głównego Miasta, gdzie pojawia się najwięcej tego typu obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.