KPP Lębork

Policjanci z Lęborka zatrzymali w pościgu młodego mężczyznę, który włamywał się do vw golfów. Miał przy sobie nowoczesne urządzenia elektroniczne do kradzieży samochodów. Za popełniony czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Lębork
Fot. Policja

Lęborscy policjanci w trakcie nocnego patrolu miasta na jednym z osiedli zauważyli ubranego na ciemno mężczyznę, stojącego przy otwartym samochodzie vw golf. Na widok mundurowych mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg. W trakcie ucieczki 21-latek, prawdopodobnie by ułatwić sobie ucieczkę, odrzucił torbę. Został jednak zatrzymany kilka ulic dalej. W wyrzuconej torbie oraz przy samym mężczyźnie policjanci znaleźli narzędzia oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny służący do pokonywania zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych pojazdów.

Fot. Policja
Fot. Policja

Zatrzymany mieszkaniec Lęborka został przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży dwóch samochodów. Policjanci przekazali do laboratorium znalezione przy mężczyźnie narzędzia i sprzęt elektroniczny celem wykonania badań. Prokurator do czasu rozprawy głównej, zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny. Za popełnione czyny 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.