Fot. Lasy Państwowe

Na ulicach miast naszego regionu przybywa punktów sprzedaży bożonarodzeniowych drzewek. Możemy wybierać pod względem rozmiaru, gatunku i ceny – ta niestety nie jest niska.

Fot. Lasy Państwowe
Fot. Lasy Państwowe

Zwykły świerk kupimy za ok. 50 złotych i więcej. Najtańszy można było w tym tygodniu kupić na Placu Górnośląskim w Gdyni wprawdzie za 35 zł, ale był to prawdziwy „drapak”. Jodła, choć piękna,  jest już niestety dużo droższa –  od 100 zł w górę. Zdaniem handlowców w tym roku najpopularniejszy jest jednak świerk syberyjski – zazwyczaj od 80 zł.

– Świerk syberyjski srebrny polecam. Naprawdę pięknie pachnie – zachęca słupski handlarz. Sprzedawcy prześcigają się w serwowaniu sposobów na przedłużenie świeżości bożonarodzeniowego drzewka. Ale jednogłośnie potwierdzają, że najlepiej wybrać jodłę kaukaską.

– Jodła kaukaska ma to do siebie, że nie gubi igieł. Spokojnie dwa miesiące stoi w domu. Robi się lekko żółtawa od dołu, usycha, ale nie gubi igieł – zapewnia inny sprzedający z Gdyni. Za drzewko wysokości ok. 2,5 m trzeba jednak zapłacić prawie 200 zł. Najtańszą, dwumetrową jodłę kaukaską można kupić za ok. 120-140 zł.

Duży wybór drzewek świątecznych mają markety, które  zachęcają choinkami w doniczkach. Za małą jodełkę zapłacimy 59,99 zł. Nieco większa będzie nas kosztowała 79,99 zł. Malutki świerk pospolity w doniczce dostaniemy za 24,99 zł. Za okazalszy zapłacimy 49 zł. Trzeba jednak wiedzieć, że zapewnienia o żywotności choinek w doniczkach mocno mijają się z prawdą. Zazwyczaj nie udaje się uratować drzewka, mimo, że rośnie w doniczce.

Gdyby  ktoś miał zbyt mało miejsca na ustawienie choinki, zawsze może zdecydować się na miniaturowe rozwiązanie, np.  choineczki robione z gałęzi jodły kaukaskiej. Ona jest trwała – po roku kolor blednie, ale gałęzie zachowują igły. Oczywiście można zdecydować się też na sztuczne drzewko. Kilkuletnia gwarancja świeżości – przynajmniej wizualnej – zapewniona. Za 120-centymetrowe drzewko zapłacimy od 89 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.