Fot. Policja

Na dwa lata więzienia skazany został pedofil z Bytowa, który  wykorzystał seksualnie cztery nastolatki podczas obozu harcerskiego w Rekowie na Kaszubach. Dariusz M. dobrowolnie poddał się karze.

Oskarżony o pedofilię 30-latek oficjalnie był kwatermistrzem bazy obozowej, a w rzeczywistości konserwatorem. Przy organizacji Akcji Letniej pomagał harcerzom już od kilku lat. W lipcu 2011 r. w stanicy harcerskiej w Rekowie koło Bytowa spędzało wakacje ponad 150 dzieci z całego Pomorza. Podczas kolejnego turnusu opiekunów zaniepokoiły opowieści kilku dziewcząt, które były uczestniczkami obozu. 16-letnia dziewczyna i trzy inne 14-letnie harcerki twierdziły, że mężczyzna dotykał je w miejsca intymne i napastował w namiocie i w łazience. Ich relacjom dał wiarę komendant hufca, który zawiadomił policję.

Fot. Policja
Fot. Policja

Bytowska prokuratura postawiła podejrzanemu o pedofilię mężczyźnie  trzy zarzuty: doprowadzenie trzech dziewcząt poniżej 15-go roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym, wykorzystanie seksualne 16-latki, a także posiadanie treści pornograficznych z udziałem dzieci. Dariusz M. początkowo nie przyznawał się do winy. Jego zdaniem pomówienia o molestowanie to zemsta za to, że nie pozwalał uczestniczkom obozu palić papierosów i pić alkoholu. Harcerki powtórzyły swoje zeznania podczas rozmowy z psychologiem, a także później w trakcie przesłuchania w sądzie.

 – W sądzie podejrzany przyznał się do popełnienia czynów i zaproponował dobrowolne poddanie się karze. Wyrok dwóch lat więzienia jest satysfakcjonujący,  dlatego prokurator nie wniesie apelacji – powiedział Ryszard Krzemianowski z bytowskiej prokuratury.

Proces przed Sądem Rejonowym w Bytowie toczył się przy drzwiach zamkniętych. Dariusz M. czeka teraz na uprawomocnienie się wyroku. Dziewięć miesięcy, które spędził już w areszcie, zostanie odjęte od wymiaru kary. Do więzienia pójdzie zatem na 15 miesięcy.

1 KOMENTARZ

  1. jak tak można! Gdyby moje dziecko padło ofiarą pedofila jak Boga kocham nie ręczyła bym za siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.