fot. mat. prasowe

W nadchodzący weekend Centrum Hewelianum w Gdańsku przygotowało wyjątkowy program, który zaskoczy, oczaruje i rozbawi, nie tylko tych najmłodszych.  W gorącej atmosferze widowiskowych pokazów będzie można sprawdzić, co się dzieje, gdy temperatura spada do -200°C. Natomiast podczas „żywej” lekcji biologii można spróbować oswoić… węża.

Prowadzący pokaz specjalista przekaże ciekawostki i podstawowe informacje dotyczące tych fascynujących gadów oraz garść praktycznych porad dla wszystkich marzących o hodowaniu węży. Odpowie na pytania, m. in.: Gdzie u węża zaczyna się ogon? Jak wężom udaje się połknąć coś większego od ich głowy? Dlaczego węże zmieniają skórę? Gdzie żyją te zwierzęta i czy możemy je spotkać w Polsce, w warunkach naturalnych?

fot. mat. prasowe

W czasie niezwykłego programu edukacyjnego prowadzący będą starali się obalić mity i przełamać stereotypy dotyczące węży. Największą atrakcją pokazu będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami: boa tęczowym oraz pytonem tygrysim.

„W krainie ciekłego mrozu” to moduł poświęcony bardzo niskim temperaturom. Uczestnicy spotkania zobaczą, jak znane im przedmioty codziennego użytku ukazują swoje niezwykłe właściwości, gdy temperatura spada do -200°C.

fot. mat. prasowe

Pokazy będą odbywały się na wystawie „Energia, Niebo i Słońce”, w budynku Kaponiery Południowej (bilet ulgowy – 6 zł, bilet normalny – 8 zł, bilet rodzinny – 18 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.