Fot. Materiały prasowe: Okładka nowej płyty

Nowy kaszubski zespół folkowy Sztërë Kotë (Cztery Koty)  wydaje właśnie swą pierwszą płytę z jedenastoma utworami. Krążek ukaże się 6 grudnia – taki kaszubski prezent Mikołajkowy.

Fot. Materiały prasowe: Okładka nowej płyty

„Sztërë Kòtë to projekt muzyczny inspirowany muzyką ludową, ale ubierający ją w nowoczesne formy – z pogranicza jazzu, ska, rocka. Muzyka Sztërë Kòtë to nie tylko nowe doświadczenie dla miłośników folku, ale dla niektórych w ogóle pierwszy kontakt z muzyką i językiem Kaszubów” – mówią o sobie młodzi muzycy na Facebook’u.

Fot. facebook.com/Sztërë Kòtë

Na pierwszej płycie zespołu znalazło się 11 folkowych utworów, które faktycznie sięgają głęboko do kaszubskich tradycji muzycznych. Piosenki są  nagrane w języku kaszubskim, a muzyka często wywodzi się z utworów ludowych. Słychać też trochę jazzu, reggae i rocka. Sztërë Kotë to zespół młody stażem, który powstał w Trójmieście na początku 2012 roku. Tworzą go: basistka i kompozytorka Alicja Szczypta, perkusista Mieczysław Pawlak, wokalistka Anna Zajączkowska, gitarzysta  Cezary Pełka, grający na trąbce Daniel Krzemiński i akordeonista Dominik Liadis.

Sztërë Kotë można zobaczyć na YouTube. Zespół grał w tym roku m.in. w Strefie Kibica Euro 2012, na Zjeździe Kaszubów w Sopocie, a także występował na  Festiwalu Country i Folk w Swornychgaciach. Jego utwory regularnie gra Radio Kaszëbë.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.