Fot.www.you-are-beautiful-mistake.blogspot.com

Atmosfera Jarmarku Bożonarodzeniowego od lat przyciąga mieszkańców Trójmiasta, poszukujących świątecznych towarów i prezentów. W dniach 5-23 grudnia Targ Węglowy w Gdańsku po raz kolejny wypełni się straganami, swoje wnętrza udostępni także Wielka Zbrojownia.

Organizatorem gdańskiego jarmarku, już po raz siedemnasty, są Międzynarodowe Targi Gdańskie. MTG, w porozumieniu z Akademią Sztuk Pięknych i właścicielem Wielkiej Zbrojowni, rozszerzyły ofertę jarmarku o otwarty pasaż tegoż zabytku.

Fot.www.you-are-beautiful-mistake.blogspot.com

Będzie można nabyć m.in. ręcznie malowane jedwabne szale, oryginalną biżuterię, obrazy i szkło artystyczne. Dla strudzonych świątecznymi zakupami przygotowano kawiarenkę, a na dzieci codziennie czekał będzie św. Mikołaj. Świąteczny nastrój dopełnią prace studentów ASP, prezentujące ich wizje świątecznej choinki oraz żywy obraz – anioły nawiązujące do tych z Bazyliki Mariackiej (to między 21 a 23 grudnia).

Na Targu Węglowym znajdą się przede wszystkim stoiska z rękodziełami i żywnością (w tym hiszpańskimi winami i serami, dziczyzną czy piernikami). Organizatorzy przygotowali też kilka niespodzianek. I tak, w dniach 14-16 grudnia, pojawi się prawdziwy mikołajowy zaprzęg, złożony z pomocnika św. Mikołaja z Laponii oraz dwóch prawdziwych reniferów o wdzięcznych imionach Rudolf i Kometek. A 5 grudnia o godz. 17.00 na miejskiej choince przy Długim Targu zapalone zostaną świąteczne lampki! Wstęp bezpłatny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.