fot. Sławomir Łukaszuk

Pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poprowadzili w Lęborku warsztaty i pokazy chemiczne, w których udział wzięło ok. 100 uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych.

fot. Sławomir Łukaszuk

Profesjonalizm oraz poczucie humoru prowadzących pokazały, iż chemia to również inspirująca i ciekawa nauka. Było kolorowo i wybuchowo. W części warsztatowej uczniowie pracując w dwuosobowych zespołach otrzymywali tlen, wodór, chlor i acetylen. Dowiedzieli się również jak działa tabletka musująca i spala się butan. Największym hitem tej części spotkania była zmiana zabarwienia monet 1, 2 i 5 groszowych na „srebrne”.

Podczas pokazów to uczniowie byli głównymi bohaterami. Pod czujnym okiem prowadzących zrobili m.in. chemiczną „lokomotywę”, smoka ziejącego trójkolorowym ogniem oraz podjęli próbę podpalenia stołu – oczywiście bez powodzenia.

– Jestem przekonana iż takie żywe lekcje chemii przejdą już do tradycji naszej szkoły i w przyszłym roku ponownie się spotkamy – podsumowała Hanna Agatowska, organizatorka wydarzenia.

Galeria

fot. Sławomir Łukaszuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.