Fot. biblioteka.lebork.pl

Lębork doczekał się pierwszego w swojej historii ujęcia faktograficznego rozwoju muzyki związanej z tym miastem. Lucyna i Wojciech Siedlikowie w swojej książce „Lębork na pięciolinii” dokonali próby syntetycznej prezentacji aktywności kulturalnej w sferze muzyki.

Książka Państwa Siedlików jest zdumiewającym dziełem obrazującym rozwój muzyki i kultury muzycznej w Lęborku. Zawiera ona opis placówek kulturalnych, przedstawia działania w zakresie wychowania muzycznego w lęborskich szkołach. Opisano tu także historię zespołów pieśni i tańca, orkiestr i chórów. Dla bardziej przejrzystego układu treści opracowano w formie oddzielnych haseł muzykę kaszubską, kościelną, rozrywkową i rockową związaną z miastem.

Fot. biblioteka.lebork.pl

„Lębork na pięciolinii” to także bogata galeria osobowości, artystycznego świata miasta. Zaprezentowano cykliczne imprezy masowe, poświęcono uwagę Muzykaliom Lęborskim. W niniejszej publikacji czytelnik znajdzie także zarchiwizowane utwory muzyczne związane z Lęborkiem – hejnały, hymny szkół i piosenki o Lęborku. Nie brakuje tu też licznych zdjęć.

Oficjalna prezentacja książki odbędzie się 10 grudnia o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Lęborku. W programie tego spotkania przewidziano koncerty licznych lęborskich zespołów m.in. Belferek, Lenino, ZPiT Ziemia Lęborska, Majesstico.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.