GK

Rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa drogi przy Biedronce na ul. Kossaka w Lęborku. Na około 150 metrowym odcinku będzie zrobiony pas ruchu dla skręcających do sklepu, zatoczka autobusowa, nowy chodnik i oświetlenie. Według założeń wszystko ma być skończone do końca roku.

GK

Walka o budowę tego odcinka była długa i żmudna. Wszystko powinno być zrobione już w zeszłym roku, kiedy Biedronka była oddana do użytku. Sklep został otwarty 19 kwietnia 2011 roku. Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Budowlanego odebrali inwestycję, mimo, że inwestor nie zapewnił odpowiedniego wjazdu na teren obiektu z drogi wojewódzkiej. Tłumaczą się tym, że dokonali odbioru inwestycji zgodnie z planami, jakie posiadał inwestor, a w nich nie miał planów wykonania wjazdów i wyjazdów.

Pierwszym inwestorem była spółka Terra Promessa z Poznania. To przez nią została wybudowana Biedronka. Potem działki przejęła spółka Protea Development, która wybudowała kolejne pawilony. Przy pozwoleniu na budowę zawarto klauzulę, że spółka wykona wjazdy na działkę z drogi wojewódzkiej. Mino, że tego nie zrobiła, dokonano kolejnego odbioru.

 Wykonanie przebudowy 150 metrowego odcinka drogi na ul. Kossaka nakazał spółce Zarząd Dróg Wojewódzkich. Aby wymusić szybsze podjęcie działań przez spółkę Protea Development, ZDW zmieniał zasady ruchu, zakazując skrętu w lewo dla kierowców wyjeżdżających z terenu Biedronki.

 Niestety te działania nie przyspieszyły decyzji spółki. Prace ruszyły dopiero teraz. Nie wiadomo, dlaczego Protea Development tak późno podjęła się remontu.

Niezbyt dobrą wiadomością jest fakt, że temperatura w regionie jest coraz niższa, a nakładanie powierzchni asfaltowych wymaga temperatury dodatniej. Nie wiadomo więc czy prace zostaną wykonane na czas, a jeśli tak, to czy ich jakość pozwoli na długie użytkowanie tego odcinka.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.