www.szlachetnapaczka.pl

Trwa XII edycja projektu „Szlachetna paczka”. To projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców. W ubiegłym roku paczki dotarły do 11 884 ubogich rodzin.

www.szlachetnapaczka.pl

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się 17 listopada. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza rodzin czekających na pomoc. Każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 11 884 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 18 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 150 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcja pobłogosławiona została także przez Ojca Świętego, Benedykta XVI.

Żeby zostać Darczyńcą Paczki wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, której pragnie się pomóc, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny. Finał akcji, czyli moment kiedy Darczyńcy przywożą przygotowane paczki do specjalnych magazynów, odbędzie się 8-9 grudnia.Paczki są następnie przewożone przez wolontariuszy do rodzin. Darczyńca również otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia paczek rodzinie.

Pomaganie w Szlachetniej Paczce jest mądre i konkretne. Nic nie jest robione przypadkowo. Wolontariusze odwiedzali ubogie rodziny, rozmawiali z nimi na temat ich potrzeb i problemów, a zebrane informacje zamieszczone zostały następnie w bazie rodzin. Dzięki rzetelnej pracy wolontariuszy, Darczyńcy mają pewność, że to co kupują dla wybranej rodziny jest tym, co jest im najbardziej potrzebne. W Paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb. Okazana pomoc niejednokrotnie staje się impulsem do zmian w życiu rodzin objętych akcją Szlachetna Paczka.

2 KOMENTARZE

  1. Chciałbym przygotować szlachetną paczkę dla rodziny z Lęborka. Czy jest taka możliwość bo z tego co widzę władze nie zadbały o możliwość wybrania rodziny właśnie w tym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.