fot. UM Lębork

Lęborski Urząd Miejski rozpoczął projekt unijny dzięki któremu 75 rodzin otrzyma bezpłatnie komputery z dostępem do Internetu przez pięć lat. Z projektu skorzysta także sześć szkół oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

fot. UM Lębork

Konferencja otwierająca projekt odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 w Lęborku. Na spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski zaproszono mieszkańców miasta, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie, przedstawicieli lęborskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz MOPSu.

Konferencję otworzyła wiceburmistrz Alicja Zajączkowska, oraz naczelnik Wydziału Promocji i Kultury realizującego w urzędzie projekt Elżbieta Rekowska-Klassa. Firma AP Edukacja zaprezentowała zakres szkoleń z obsługi komputera i Internetu oraz przeprowadziła zapisy na szkolenia, z których skorzystają mieszkańcy przed otrzymaniem komputerów.

Władze Lęborka podpisały umowę z firmą MAXTO na dostawę 160 komputerów wraz z oprogramowaniem dla beneficjentów projektu. 75 komputerów do gospodarstw domowych, a 85 do instytucji publicznych.

Pierwsze szkolenia rozpoczęły się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na 8 grup szkoleniowych. Każda z nich obejmuje 12 godzin zajęć z podstaw obsługi komputera i Internetu. Docelowo szkoleniem objętych ma zostać 150 osób. Firma szkoleniowa zapewniła każdemu z uczestników materiały szkoleniowe, teczki oraz pendrive. Po zakończeniu szkolenia wręczone zostaną certyfikaty dla osób, które brały udział w zajęciach.

Do udziału w programie wytypowano gospodarstwa domowe zagrożone wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności, w tym przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym i ich rodziny.  Dostęp do Internetu i sprzęt komputerowy otrzyma również Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 8, Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz podlegający MOPS Środowiskowy Dom Samopomocy.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie dostawa sprzętu komputerowego, która ma nastąpić do połowy grudnia. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.