Fot. Wprost

Sąd Okręgowy w Gdańsku na wniosek prokuratury przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla prezesa Amber Gold Marcina P. Jest on podejrzany o oszustwo znacznej wartości oraz prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi, która prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi P., uznała, że należy przedłużyć areszt „zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania”. We wniosku do sądu prokuratura podkreśliła, że podejrzanemu grozi surowa kara, a ponadto zachodzi obawa matactwa z jego strony.

Fot. Wprost

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał wniosek i przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla prezesa Amber Gold Marcina P. Biznesmen przebywa w areszcie w Piotrkowie Tryb., a dotychczasowy areszt upływa mu 28 listopada. Teraz przedłużono mu areszt do 28 lutego 2013 r. Szef Amber Gold nie został dowieziony na poniedziałkowe posiedzenie gdańskiego sądu, reprezentował go obrońca.

W sierpniu gdańska prokuratura przedstawiła Marcinowi P. siedem zarzutów, m.in. oszustwa znacznej wartości, prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej i posługiwania się sfałszowanym potwierdzeniem przelewu na kwotę 50 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.