Fot. GK

Gdyńska policja znalazła arsenał broni w kamienicy przy ul. Kasztanowej w Orłowie. Były tam materiały wybuchowe, amunicja i broń palna. Teren został zabezpieczony, na miejsce przyjechali policyjni pirotechnicy. Zatrzymano jednego mężczyznę.

Policjanci weszli do kamienicy przy ul. Kasztanowej w Gdyni-Orłowie o godzinie 7 rano. Zatrzymali jednego mężczyznę i przeprowadzili rewizję.

Fot. GK

– Z naszych ustaleń wynikało, że w budynku mogą się znajdować materiały wybuchowe. Informacje te potwierdziły się, więc wezwaliśmy pirotechników i inne służby – powiedział kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

 Na miejsce przyjechali policyjni pirotechnicy i strażacy. Nieoficjalnie wiadomo, że policja znalazła materiały wybuchowe, amunicję i broń palną. Są to najprawdopodobniej ładunki pochodzące z okresu II wojny światowej.

Fot. GK

– Teren wokół kamienicy został już zabezpieczony i nie była konieczna ewakuacja mieszkańców. Wyłączony z ruchu jest tylko około 100-metrowy odcinek ul. Kasztanowej. Pobliską al. Zwycięstwa ruch odbywa się bez utrudnień. O  materiałach znalezionych w budynku będziemy mogli powiedzieć więcej, gdy zbadają je nasi pirotechnicy – relacjonuje kom. Michał Rusak.

Policja nie chce na razie zdradzić jak trafiła na ślad arsenału. Wiadomo, że właściciel budynku jest przesłuchiwany.

Galeria

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.