fot. Nadleśnictwo Lębork

Jedynie szczęśliwy przypadek sprawił, że przejeżdżający obok lasu miłośnik przyrody zauważył na drodze w pobliżu Lęborka rannego orła bielika. O swoim odkryciu szybko poinformował pracowników Nadleśnictwa Lębork.

Straż Leśna wraz z miejscowymi leśnikami przy udziale przedstawiciela Komitetu Ochrony Orłów Bogusława Kotlarza dokonała wstępnej oceny stanu zdrowia bielika i podjęła decyzję o przetransportowaniu rannego ptaka do „Azylu Ptasiego” w Nadleśnictwie Wejherowo.

Wszystko wskazuje na to, iż ptak został potrącony przez przejeżdżający samochód. – Mamy nadzieje, iż natychmiastowa reakcja i podjęte czynności zakończą tę historię szczęśliwie, a bielik powróci do naturalnego środowiska – mówią leśnicy.

fot. Nadleśnictwo Lębork

Pracownicy lęborskiego Nadleśnictwa apelują, aby niezwłocznie zgłaszać do nich wszelkie przypadki rannych zwierząt i nie próbować zajmować się nimi na własną rękę. Kontakt: tel. 59 862 24 62.

Więcej zdjęć: fanpage Nadleśnictwa Lębork na Facebooku >>

Bielik w naszym kraju objęty jest ścisłą ochroną. Prześladowania ze strony człowieka sprawiły, że na początku XX wieku doszło do gwałtownego obniżenia liczebności populacji bielików. Po II wojnie światowej na terenie Polski gniazdowało jedynie ok. 45 par. W 1994 r. populacja bielików w Polsce wynosiła 223 pary, natomiast w roku 2008 już 767 par.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.