Fot. Wikipedia/Marek Kwidziński

Najdroższą ulicą w Trójmieście jest Świętojańska w Gdyni. W Polsce najwyższe czynsze obowiązują na Nowym Świecie w Warszawie. Tak wynika z opublikowanego corocznego raportu Cushman & Wakefield.

Fot. Wikipedia/Marek Kwidziński

 Międzynarodowa firma Cushman & Wakefield od 27 lat porównuje czynsze w najważniejszych 326 lokalizacjach handlowych w 62 krajach. Właśnie ukazał się jej najnowszy raport, który zawiera także dane z polskich miast. Ekonomiści zbadali w Polsce 12  lokalizacji handlowych. Niezmiennie najdroższą ulicą w Polsce pozostaje Nowy Świat w Warszawie, gdzie stawka utrzymała się na poziomie 1020 euro za metr kwadratowy rocznie. Gdynia z 10. miejsca spadła na 11, ale jest najdroższą ulicą w Trójmieście. Średni czynsz obniżył się tu wprawdzie o 5,7 proc., ale wynosi rocznie 396 euro za metr kwadratowy.

Fot. GK

Na pierwszym miejscu światowego rankingu znalazła się w tym roku Causeway Bay w Hongkongu. Tam za metr kwadratowy trzeba zapłacić tam ponad 22 tys. euro rocznie. Ulica ta zepchnęła na drugie miejsce nowojorską Piątą Aleję, gdzie metr kwadratowy osiąga cenę ponad 21 tys. euro rocznie. Na trzecim miejscu są francuskie Pola Elizejskie z czynszem blisko 10 tys. euro rocznie. Informacje zawarte w raporcie służą głównie potencjalnym inwestorom z dużych spółek.

1 KOMENTARZ

  1. I kogo bedzie stać na mieszkanie w takim miejscu, nie mówiąc o działalności! Ludzie poszaleliście, to Polska tylko, tu się nie zbija fortun, no chyba że na przekręcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.