fot. Sławomir Łukaszuk

W Lęborku zainaugurowano unijny projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację”. Dzięki niemu dodatkowe wsparcie w nauce otrzymają uczniowie o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki.

fot. Sławomir Łukaszuk

Koordynator projektu na terenie powiatu lęborskiego Grzegorz Popin szczególnie serdecznie powitał w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych 20 nowych uczestników projektu i przedstawił jego założenia na kolejny rok. W ramach Lęborskiego Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego objętych wsparciem zostanie 60 uczniów szczególnie uzdolnionych z matematyki, informatyki i fizyki na obu poziomach – gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Zakwalifikowani do projektu uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych nauczycieli, realizujących program autorski opracowany przez grupę ekspertów akademickich. Biorą udział w spotkaniach akademickich, obozach naukowych, otrzymują stypendium, rywalizują w ramach Ligi Zadaniowej i Konkursu Projektów. Partnerem akademickim przedsięwzięcia  jest Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, jak również Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie www.zdolnizpomorza.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.