Fot. Policja

Jest niepozorny i szary, ale ma 200-konny silnik i jeździ równie szybko jak drogowi piraci. Od kilku dni na drogach powiatu lęborskiego kierowców przekraczający prędkość zatrzymują policjanci jeżdżący vw passatem.

Lęborska policja otrzymała nowy radiowóz z wideo rejestratorem i dwiema kamerami nagrywającymi – z przodu i z tyłu. To vw Passat B6 z 2 litrowym, 200-konnym silnikiem. Jak zapewniają funkcjonariusze drogówki, auto z pewnością poradzi sobie z piratami drogowymi. Nowy radiowóz zastąpił wysłużoną w służbie i znaną kierowcom z krajowej „szóstki” skodę octavię.

Fot. Policja

Warto przypomnieć, że policjanci z lęborskiej drogówki zostali niedawno wyposażeni w nowy laserowy miernik prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Urządzenie może zmierzyć prędkość pojazdu już z odległości 1000 m, pokazuje odległość i prędkość z dokładnością +/- 1 km/h.

Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów miernik jest podobno niewykrywalny. Urządzenie może zmierzyć prędkość samochodu wybranego z kolumny aut, także z tyłu, sygnalizuje również zakłócenia pomiaru oznaczające, że kierowca używa niedozwolonych gadżetów zakłócających działanie lasera. Ultralyte działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Na nowe laserowe urządzenie policjanci z Lęborka, codziennie łapią kilkunastu piratów drogowych.

Galeria

fot. KPP Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.