GK

W tym roku listopadowe Święto Niepodległości będzie miało wyjątkowo bogaty program. Obchody rozpoczną się już 9 listopada i potrwają do niedzieli.

GK

W piątek w Sali audiowizualnej ZSM-I odbędzie się prezentacja na temat wybitnych wynalazców polskich z początków XX wieku. Organizatorem tego wydarzenia jest lęborski Komitet Terenowy Naczelnej Organizacji Technicznej. Tego samego dnia o godzinie 17.00 w MDK odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Niepodległość w oczach dzieci”.

10 listopada to Dzień Służb Mundurowych. W godzinach od 10.00 do 17.00 na Placu Pokoju prezentować się będą lęborskie służby mundurowe, stowarzyszenia lokalne i firmy.

O godzinie 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim odbędzie się indywidualny Bieg Przełajowy, o godzinie 17.00 w Sali LCK „Fregata” koncert Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”, o godzinie 18.00 uroczystość pod tablicą Polskiej Rady Ludowej przy ul. Targowej 48, natomiast o 18.30 wieczorny wojskowy capstrzyk i Apel Poległych na Placu Pokoju.

W lęborskim muzeum od piątku do niedzieli będzie wyświetlany film „Kto Ty jesteś…”, który prezentuje spojrzenie lęborskich przedszkolaków na swój kraj.

Uroczystości 11 listopada rozpoczną się Mszą Św. w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Po mszy odbędzie się przemarsz pod Obelisk Niepodległości, gdzie o godzinie 12.00 nastąpi złożenie kwiatów. Będą tam również okolicznościowe przemówienia oraz występy artystyczne.

Tradycją Święta Niepodległości w Lęborku stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, na które zaprasza LCK „Fregata” na godzinę 13.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.