fot. sxc.hu

Idea uwalniania książek zrodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Polsce pojawiła się w 2007 roku, jej obszar z roku na rok poszerza się. W listopadzie rumianie będą mieli okazję włączyć się w akcję.

fot. sxc.hu

Idea narodziła się w 2001 w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W roku 2009 na świecie krążyło ponad 5 600 000 uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 800 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego prawie 15 tysięcy w Polsce. W listopadzie Miejska Biblioteka Publiczna wprowadza do Rumi ideę Bookcrossingu – wędrującej książki. – W naszych księgozbiorach często mamy  książki, które nie mieszczą się na półkach,  takie dawno przeczytane, do których już nie wrócimy lub z których po prostu wyrośliśmy.

Takie, których nie chcemy wyrzucić,  a jednocześnie nie wiemy gdzie je umieścić. Zróbmy porządki na półkach i uwolnijmy te książki. Przynieśmy je i podarujmy tym, którym sprawią radość, którym będę potrzebne..- informują pracownicy MBP w Rumi. Akcja potrwa od 19 do 30 listopada, książki będzie można zostawiać we wszystkich placówkach MBP w Rumi. – Na amatorów idei bookcrossingu czekać będzie kawa i herbata, przy których można porozmawiać, spokojnie wybrać interesującą książkę, a także zagłębić się w lekturze – dodają pracownicy MBP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.