fot. SG

Dwa samochody wycofane z ruchu na terytorium Francji, bez prawa rejestracji i przywiezione do Polski bez zezwolenia zatrzymała przewoził mieszkaniec Lęborka zatrzymany przez Straż Graniczną.

fot. SG

– Cztery auta przewoził na lawecie mieszkaniec Lęborka, który do kontroli drogowej został przez strażników granicznych zatrzymany na krajowej szóstce. Jak się okazało, dwa spośród pojazdów – Peugeot i VW Caddy – zostały we Francji wycofane z ruchu bez prawa ponownej rejestracji – informuje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Osobowy Peuegeot był już nawet częściowo spalony. W myśl przepisów, samochody powinny zostać zgłoszone jako odpad, a kierowca uzyskać zezwolenie na transgraniczne przemieszczanie odpadów. Takiego dokumentu lęborczanin nie miał.

W związku z naruszeniem ustawy o transporcie drogowym wobec kierowcy, a zarazem właściciela firmy przewozowej, zostanie wszczęte postępowania administracyjne za wykonywanie przewozu drogowego odpadów niebezpiecznych bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo ustecka Straż Graniczna złoży zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Słupsku o popełnieniu przestępstwa z art. 183 § 5 Kodeksu karnego – przewóz z zagranicy odpadów niebezpiecznych bez zgłoszenia i zezwolenia, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.