Fot. UM Wejherowo

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wprowadził do eksploatacji nowy autobus niskopodłogowy marki Solaris. To już drugi w tym roku autobus kupiony przez MZK z wypracowanych zysków.

Fot. UM Wejherowo

 – MZK w Wejherowie należy do nielicznych, tak nowoczesnych zakładów komunikacyjnych w Polsce – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Wejherowianie mogą być dumni z tego, że niektóre dużo większe miasta próbują podpatrywać rozwiązania stosowane w naszym zakładzie komunikacji – przykładem jest  bilet elektroniczny – dodał prezydent .

Nowy autobus niskopodłogowy Solaris Urbino   pomieści około stu pasażerów. Jest bezpieczny, wygodny i przyjazny dla użytkowników. To już drugi nowy fabrycznie autobus, jaki spółka zakupiła w tym roku.

Fot. UM Wejherowo

– Oba nowe wejherowskie autobusy są wyposażone w pełny monitoring pasażerski, w system gaszenia komory silnikowej, a także przystosowane są fabrycznie do obsługi i sprzedaży biletu internetowego – powiedział Czesław Kordel, prezes MZK  w Wejherowie. –  To pierwszy przypadek w ostatnich latach, że w jednym roku udało nam się kupić dwa nowe autobusy – oba ze środków wypracowanych przez spółkę. Jest to duży wysiłek finansowy i organizacyjny dla naszej firmy – dodał prezes.

Autobus marki Solaris Urbino kosztuje ok. 950 tys. zł.