fot. Niepubliczna SP w Popowie

Kilkudziesięciu uczniów z siedmiu szkół z terenu gminy Cewice wzięło udział w organizowanym w Popowie (gm. Cewice) już po raz drugi konkursie wiedzy o Kaszubach.

fot. Niepubliczna SP w Popowie

II Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach pt. „Mieszkóm w lãbòrsczim pòwiôce” zorganizowała 30 października Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie. Wzięło w nim udział 42 uczniów ze szkół w Bukowinie, Cewicach, Łebuni, Maszewie, Popowie, Przerytem i Siemirowicach.

Konkurs przede wszystkim wzbogacił wiedzę uczniów o najbliższej okolicy, pozwolił im lepiej poznać się i zintegrować, a także stworzył okazję do wspólnej zabawy i przyjemnej nauki. Zadania konkursowe dotyczyły geografii, historii i kultury tej części Kaszub, jaką tworzy gmina Cewice w powiecie lęborskim. Uczniowie mogli wykazać się różnymi umiejętnościami, takimi jak praca z mapą, twórcze odtwarzanie poznanych legend czy też malowanie herbów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, oddział Zrzeszenia w Cewicach, Starostwo Powiatowe w Lęborku, i Stowarzyszenie „Rozwój Sołectwa Popowo”. Nagrodę główną dla wszystkich uczestników konkursu jaką jest wycieczka do Gdańska ufundował  Wójt Gminy Cewice.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują członkom jury, nauczycielom języka kaszubskiego oraz wszystkim, którzy pomogli zrealizować to przedsięwzięcie. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Cewice, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Starostwo Powiatowe w Lęborku. Gazeta Kaszubska objęła patronat medialny.

Marika Jelińska

Galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.