fot. Hospicjum w Gdyni

W dniach 31 października – 3 listopada 2012 r. na cmentarzach komunalnych na Witominie, w Małym Kacku, Pierwoszynie i w Rumi kwestować będą wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Zebrane pieniądze zasilą konto pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci.

fot. Hospicjum Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni

Już po raz trzynasty wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni kwestować będą na cmentarzach komunalnych. W kwestach weźmie udział ponad 600 wolontariuszy, w tym z 33 szkół z Gdyni, Mostów i Rumi. Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano prawie 147 tysięcy złotych. Fundusze przeznaczono na budowę pierwszego na Pomorzu stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni. Budynek powstaje przy ul. Dickmana, obok hospicjum dla dorosłych. Znajdą się w nim kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, basen, sala kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci.

Tradycyjnie co roku do akcji przyłączają się osoby powszechnie szanowane i znane. 1 listopada w godz. 12.00-13.00 na Cmentarzu Witomińskim kwestować będą: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ze współpracownikami, radni, gdyńscy dziennikarze, m.in.: Michał Adamczyk, Marcin Żebrowski, Marek Kański, Katarzyna Fryc-Hyży, Dorota Patzer, aktorki Teatru Muzycznego: Renia Gosławska, Magdalena Smuk i Agnieszka Kaczor, wydawcy i autorzy: Małgorzata Sokołowska i Sławomir Kitowski, przedsiębiorca i rotarianin – Jacek Duch, projektanci mody – Jola Słoma i Mirek Trymbulak, jazzman – Przemek Dyakowski, piosenkarz – Marcin Spenner, malarka – Iwona Delińska oraz sportowcy: koszykarki z Centrum Wzgórze Gdynia – Marzena Marciniak i Kinga Bandyk, a także rugbiści z Arka Gdynia Rugby Club.

Koszt budowy wyniesie około 6,5 miliona złotych. Główne źródło finansowania to 1% podatków przekazywanych Stowarzyszeniu.

Galeria

fot. Hospicjum Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.