fot. sxc.hu

Prawie dziesięć milionów złotych PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji w Gdańsku przeznaczy na modernizację linii kolejowej z Lęborka do Maszewa Lęborskiego. 

fot. sxc.hu

Przywrócenie ruchu pociągów na trasie Lębork – Maszewo, a stąd do Siemirowic ma znaczenie strategiczno-obronne i jest realizowane na potrzeby jednostki wojskowej w Siemirowicach. Wykonanie inwestycji ma pozwolić na przewożenie materiałów oraz sprzętu drogą kolejową. Prace modernizacyjno – remontowe rozpoczęły się kilka dni temu. Na razie robotnicy wycinają krzewy i drzewa stojące na starych torach oraz wokół linii kolejowej.

Prace potrwają do wiosny 2014 r. Zostanie wymieniona nawierzchnia na odcinku około 11 km, przejazdy kolejowe będą zmodernizowane oraz zostaną zamontowane nowe oznaczenia. Jednym z poważniejszych zadań będzie wykonanie przejazdu kolejowego z rogatkami na skrzyżowaniu torów z krajową szóstką, czyli na ulicy Abrahama w Lęborku.

Choć prace modernizacyjne obejmują tylko odcinek z Lęborka do Maszewa, pociąg pojedzie aż do Siemirowic. Z Maszewa bowiem odchodzi bocznica kolejowa do jednostki wojskowej, która jest przez nią utrzymywana. Jej stan techniczny nie wymaga remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.