http://www.lebork.policja.gov.pl

Pomysłowość złodziei nie zna granic. Linie telefoniczne, pralka, rower…co jeszcze będą chcieli ukraść? 

http://www.lebork.policja.gov.pl

W poniedziałek lęborscy policjanci w pościgu zatrzymali mężczyznę, który uciekał skradzionym rowerem. Złodziejem okazał się 33 letni mieszkaniec Lęborka. Rower o wartości ponad 400 zł oddano właścicielowi, natomiast mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i postawiono mu zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Następną osobą, która chciała wzbogacić się kradnąc cudze mienie jest 20 letni mieszkaniec gm. Nowa Wieś Lęborska. Został on ustalony i zatrzymany przez lęborskich kryminalnych. Mężczyzna we wrześniu i październiku na terenie Gm. Wicko oraz Nowa Wieś Lęborska odcinał i kradł przewody napowietrznych linii telefonicznych. Następnie wypalał je i sprzedawał w punktach skupu złomu. W sumie dokonał czterech kradzieży. Właściciel linii wycenił łączne straty na ponad 3,5 tys. zł. Dziś mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży i uszkodzenia linii telekomunikacyjnych. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie mniej pomysłowi okazali się dwaj młodzi mężczyźni, którzy w nocy przed policjantami uciekali po kradzieży…pralki. Kiedy tylko zauważyli mundurowych rzucili swoją zdobycz i zaczęli uciekać. Po chwili policjanci złapali jednego z nich. 19 latek próbował ukryć się pod samochodem. Drugi mężczyzna – 22 latek został zatrzymany przez kryminalnych nad ranem w swoim mieszkaniu. Dziś obaj zatrzymani od rana byli przesłuchiwani. Postawiono im zarzuty kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.