fot. KPP Lębork

Od kilkunastu dni policjanci z lęborskiej drogówki są wyposażeni w laserowy miernik prędkości. Urządzenie może zmierzyć prędkość pojazdu już z odległości 1000 m z dokładnością +/- 1 km/h.

fot. KPP Lębork

Laserowy miernik prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, został przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowy”.

Jest to urządzenie pozwalające na skuteczne ujawnianie wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury. Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów miernik jest niewykrywalny. Ultralyte działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Pomiar można wykonać z odległości nawet 1 kilometra. Urządzenie może zmierzyć prędkość samochodu wybranego z kolumny aut, także z tyłu, sygnalizuje również zakłócenia pomiaru oznaczające, że kierowca używa niedozwolonych gadżetów zakłócających działanie lasera.

Na nowe laserowe urządzenie policjanci z lęborskiej drogówki codziennie łapią kilkunastu piratów drogowych i wystawiają im wysokie mandaty oraz dają punkty karne.

Kierowcy, noga z gazu!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.