fot. UM Rumia

W miniony piątek w Rumi odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców z ofertą organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. Impreza udała się, w piątkowe popołudnie dopisali wystawcy jak i zainteresowani ofertą kulturalną i sportową mieszkańcy Rumi.

fot. UM Rumia

Blisko trzydzieści organizacji pozarządowych działających mieście zaprezentowało w piątkowe popołudnie 28 września swoją ofertę. I Rumskie Spotkania Organizacji Pozarządowych odbyły się na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Takie spotkanie, jak dzisiejsze, to doskonała okazja aby zobaczyć jakie organizacje działają w Rumi oraz co proponują mieszkańcom – uważa Burmistrz Miasta Rumi, Elżbieta Rogala – Kończak. Organizatorami były Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizacje pozarządowe działające w Rumi nie tylko zaprezentowały odwiedzającym swoją ofertę, ale miały także okazję do dzielenia się doświadczeniami, poszukiwania nowych rozwiązań dla swoich działań i inspiracji do dalszych pomysłów.

 Goście I Rumskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych mogli zobaczyć także fragment treningu siatkarek APS TPS, obejrzeć pokazy tańca zaprezentowane przez zespół SPIN oraz eMBi, działające w Rumi i zdobywające laury krajowe i międzynarodowe. -To pierwsze tego typu spotkanie, ale mam nadzieję że nie ostatnie. Zainteresowanie jest duże, co potwierdza że to był dobry pomysł – dodaje Marcin Fuchs Zastępca burmistrza Miasta Rumi. W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały założenia do programu rozwoju sportu i rekreacji oraz kultury w Rumi na lata 2013 – 2020. Zgromadzonym na spotkaniu uczestnikom przedstawiony został także programu współpracy Gminy Miejskiej Rumi z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.

Andrzej Kowalczys, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, który uczestniczył w spotkaniu, w swoim wystąpieniu podkreślił rolę 3 sektora, oraz możliwości jakie dla wsparcia organizacji pozarządowych ma Urząd Marszałkowski. Niespodziewanym gościem spotkania okazał się Maciej Dowbor, znany telewizyjny dziennikarz, prezenter i konferansjer, który promował triathlon, wystąpił w koszulce rumskiego klubu UKS Tri-Saucony.

 Impreza zakończyła się towarzyskim meczem siatkówki. W skład drużyn weszli uczestnicy spotkania, na czele z przedstawicielami Rady Miejskiej- Przewodniczącym Tadeuszem Piątkowskim, radnymi Leszkiem Kiersznikiewiczem i Arielem Sinickim oraz zastępcą burmistrza Marcinem Fuchsem.

Galeria

fot. UM Rumia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.