W piątek w Lęborku rozpocznie się trzydniowy polski Oktoberfest. Niezapomniane emocje  miłośnikom piwa w ten weekend zapewni lęborska restauracja Różana.

mat. prasowe

Uczestnicy mogą się nastawić na dobrą zabawę. Będą konkursy picia piwa, wspólne pieczenie kiełbasek, muzyka na żywo, bawarskie stroje i inne atrakcje. Uroczyste otwarcie całej imprezy nastąpi w piątek o godzinie 17.00. Każdy, kto kocha biesiadny śpiew, lubi potańczy,ć a przy tym napić się piwa i zjeść golonkę w iście bawarskiej atmosferze, w Różanej na pewno będzie dobrze się bawić. Wstęp na imprezę będzie darmowy.

Oktoberfest to niemieckie dożynki chmielowe w Bawarii. Odbywają się corocznie od 1810 roku na przełomie września i października i są jednym z największych na świecie festynów ludowych. Świadczy o tym fakt, iż w ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających takie imprezy wynosiła sześć milionów. W trakcie trwania festynu spożywane jest około pięciu milionów litrów piwa. Jest ono sprzedawane w tradycyjnych litrowych kuflach tzw. Mass.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.