fot. palacporaj.pl

W dniach 18-28 września na terenie Przypałacowej Galerii Rzeźb w Poraju (Gm., Wicko, powiat lęborski) odbywał się będzie III Plener Rzeźbiarski.

fot. palacporaj.pl

18 września rozpocznie się III Plener Rzeźbiarski, w którym weźmie udział trzech profesjonalnych twórców: prof. Christos Mandzios – Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dr hab. Mariusz Białecki – Prodziekan Wydziału Rzeźby gdańskiej ASP oraz ad. dr hab. Jan Tutaj – absolwent Wydziału Rzeźby na ASP w Krakowie, pracownik naukowo-dydaktyczny macierzystego wydziału.

Organizatorem przedsięwzięcia jest  LOT Ziemia Lęborska we współpracy z Powiatem Lęborskim, Gminą Wicko oraz Gospodarstwem Agroturystycznym Pałac w Poraju.

Plener został sfinansowany z budżetu Powiatu Lęborskiego w ramach I Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadania publicznego w 2012 roku oraz z dotacji udzielonej przez Gminę Wicko.

28 września w Poraju odbędzie się poplenerowy wernisaż, podczas którego zostaną zaprezentowane nowo powstałe prace. Początek uroczystości jest zaplanowany na godzinę 12.00.

Warto zaznaczyć, że w zbiorach porajskiej galerii – powstałej w 2007 roku z inicjatywy LOT-u – znajdują się aktualnie 23 rzeźby artystów uznanych w kraju i za granicą. Wystawione prace prezentują zróżnicowany styl – od figuratywnych przedstawień, w sposób aluzyjny ujmujących postacie ludzkie, do półabstrakcyjnych i abstrakcyjnych poruszających problem tożsamości zarówno jednostki, jak i całej cywilizacji ludzkiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.