fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk

Budowa ścieżek rowerowych, remonty ulic czy likwidacja strefy płatnego parkowania – to tylko mała część długiej listy życzeń inwestycyjnych mieszkańców Słupska. W mieście zakończyły się właśnie społeczne konsultacje w sprawie przyszłorocznego budżetu.

fot. Michał Słupczewski / UM Słupsk

Mieszkańcy Słupska przez dwa tygodnie mogli składać swoje propozycje inwestycyjne do przyszłorocznego budżetu. Do ratusza wpłynęło ponad 250 pięćdziesiąt ankiet z inwestycyjnym „zachciankami” Słupszczan. Zainteresowanie mieszkańców społecznymi konsultacjami budżetu było jednak znacznie większe niż wskazywałaby na to liczba ankiet. Biorąc pod uwagę listy z podpisami poparcia dla poszczególnych inwestycji w konsultacjach wzięło w sumie udział blisko dwa tysiące mieszkańców.

Coraz większa aktywność słupszczan cieszy nie tylko władze miasta, ale także działaczy Centrum Inicjatyw Obywatelski. Pozarządowej organizacja, która od lat nakłania Słupszczan do działania na rzecz swojego miasta. Zdaniem działaczy CIO udział mieszkańców w społecznych konsultacjach budżetu byłby jeszcze większy, gdyby miasto zmieniło ich formę.

Dokładną wyceną zachcianek inwestycyjnych mieszkańców zajmą się teraz poszczególne wydziały ratusza i skarbnik. Później wszystkie propozycje trafią na biurko prezydenta, który w ciągu trzydziestu dni zdecyduje  jakie inwestycje znajdą się w przyszłorocznym budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.