sxc.hu

Porządki po lecie czas zacząć. Pozbyć się wszystkich wielkogabarytowych niepotrzebnych „śmieci” będzie można pozbyć się w miesiącu październiku. O zbiórce na terenie Rumi przypomina burmistrz.

sxc.hu

Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala-Kończak przypomina mieszkańcom Rumi, że w październiku 2012 roku rozpoczynają się coroczne jesienne wystawki. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych potrwa przez cały miesiąc. Wystawione odpady będą odbierane sprzed posesji – w przypadku domów jednorodzinnych lub z wyznaczonego kontenera – w przypadku budynków wielorodzinnych. Wystawić można m.in. zużyty sprzęt gospodarstwa domowego (lodówki, pralki, kuchenki, piecyki, armatura sanitarna, odkurzacze, meble), sprzęt elektroniczny (radia, telewizory, komputery), stolarkę budowlaną, opakowania i inne materiały o dużych rozmiarach.

Terminy wystawek są dostosowane do dni wyznaczonych na odbiór odpadów segregowanych przez firmę, z którą mieszkaniec ma podpisaną umowę. Więcej informacji można znaleźć w komunikatach na stronie miasto.rumia.pl, a także w zakładce Informator/Ochrona środowiska, jak i na portalu społecznościowym facebook Gminy Miejskiej Rumia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.