fot. Szkoła Policji w Słupsku

Policyjne pościgi, strzelaniny, interwencje w barach i na melinach – to tylko niektóre zadania czekające na policjantów, którzy odważyli się wziąć udział w Mistrzostwach Polski Policyjnych Patroli. Najcięższy test  sprawności polskich funkcjonariuszy zorganizowała Szkoła Policji w Słupsku.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Choć ta pozorowana interwencja policji w barze przebiegała bardzo spokojnie, podczas Mistrzostw Polski Policyjnych Patroli funkcjonariusze muszą być przygotowani na rozwiązanie o wiele trudniejszych problemów. Uspokajanie awanturującego się męża, interwencja na melinie czy udzielenie pomocy ofiarom wypadków to tylko mała część zadań, z którymi muszą sobie poradzić najlepsi w kraju policjanci.

Choć scenariusze pozorowanych interwencji pisze życie, funkcjonariusze przyznają, że prawdziwe patrole są dużo bardziej niebezpieczne.

Pozorowane interwencje policjantów przez cały czas obserwuje kilku sędziów. Choć w telewizyjnych serialach funkcjonariusze często używają siły i broni, brutalne interwencje nie zdobywają uznania w oczach sędziów.

Choć jeszcze kilka lat temu najlepszy policyjny patrol mógł wywalczyć dla swojej komendy radiowóz, z powodu kryzysu, w tym roku nagrody są znacznie skromniejsze. Najlepsza komenda dostanie jedynie przechodni puchar, a policjanci po trzy tysiące złotych nagrody.

[youtube_sc src=http://www.youtube.com/watch?v=OvYH7whvM0c]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.