fot. Policja Lębork

Policjanci z Lęborka apelują o rozwagę przy zawieraniu „okazyjnych” transakcji. W czwartek 30.08 jeden z przedsiębiorców z Lęborka stracił prawie 70 tys. złotych gdy zakupił 2 kg złota, które okazało się nic nie wartym tombakiem. Policja szuka sprawców i innych pokrzywdzonych.

fot. Policja Lębork

W czwartek w godzinach popołudniowych w Lęborku jeden z przedsiębiorców dokonał „okazyjnego” zakupu złota za kwotę prawie 70 tys. złotych od trzech kobiet o śniadej cerze, wyglądem przypominających osoby narodowości romskiej i mówiące w języku rosyjskim. Kobiety zaproponowały zakup 2 kg złotych obrączek po okazyjnej cenie i mężczyzna zapłacił po sprawdzeniu kilku sztuk. Jak się później okazało całe 2 kilogramy wykonane były z bezwartościowego tombaku. Kobiety poruszały się po Lęborku od godziny 11-stej co najmniej dwoma taksówkami.

Policja poszukuje innych osób, którym oferowano wczoraj takie przedmioty nawet gdyby nie dokonały zakupu, proszone są o pilny kontakt z lęborską policją. Osoby które widziały lub miały kontakt z trzema kobietami, których rysopis zamieszczamy poniżej, również prosimy o kontakt pod nr 112/997 lub 59 8634-822/809.

Pierwsza kobieta: wzrost około 170 cm, wiek około 50 lat, tęgiej budowy ciała, ubrana w sweter koloru jasno brązowego, sukienkę do łydek, buty damskie na pół obcasie koloru ciemnego, miała okrągła twarz i sztuczne uzębienie w postaci złotych zębów, około 100 kg wagi, cerę śniadą, lekko czerwoną, włosy koloru jasnego, proste średnim, mówiła po rosyjsku i w innym nieustalonym.

Druga kobieta: wzrost około 165 cm, ubrana była w sweter i sukienkę, buty na pół obcasie, również sztuczne uzębienie – złote zęby, wiek około 50 lat, tęgiej budowy ciała, cera śniada, lekko czerwona, mówiła po rosyjsku i w innym nieustalonym.

Trzecia kobieta: wiek około 25 lat, szczupłej budowy ciała, waga około 50 kg, wzrost około 170 cm, miała ciemne, długie włosy, rozpuszczone, ubrana była w spodnie dżinsowe koloru brązowego oraz sweter, cera blada, okrągła twarz, nie odzywała się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.