fot. sxc.hu

Już w piątek, 31 sierpnia w lęborskim kinie odbędzie się premierowy pokaz filmów w technologii trójwymiarowej 3D. Pierwszym wyświetlonym filmem będzie Madagaskar 3.

fot. sxc.hu

Projektor filmowy do kina kosztował 427 tysięcy złotych. Połowę kosztów zakupu sprzętu pokryto z dotacji, jaką otrzymano z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Drugą cześć Centrum Kultury „Fregata” sfinansowała z własnych dochodów. Inwestycja w projektor cyfrowy na pewno zwiększy atrakcyjność kina dla widzów z powiatu i okolic.

Oprócz możliwości oglądania filmów w najlepszej dostępnej jakości i pokazywania ich w technologii  3D jest wiele innych korzyści wynikających z nowego nabytku. Filmy będą docierały do kina na niewielkich nośnikach danych, a nie w postaci ciężkich szpul filmowych. Obraz będzie wgrywany na serwer projektora, ale jego emisja będzie możliwa dopiero po wprowadzeniu specjalnego kodu, który kino otrzyma od dystrybutora obrazu.

Cyfrowy projektor w lęborskim kinie spowoduje, że stanie się ono konkurencyjne z kinami z trójmiasta albo ze Słupska, gdzie obrazy cyfrowe są już wyświetlane. Prawdopodobnie nowy sprzęt sprawi również, że jeszcze więcej lęborczan przyjdzie do tutejszego kina. Pod względem frekwencji kino Fregata ma powody do dumy, ponieważ w zeszłym roku odwiedziło je ponad 35 tysięcy osób. Oprócz tego kino może się też pochwalić zorganizowaniem aż dziesięciu ogólnopolskich premier w 2011 r. Oby tak dalej!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.