fot. MPiPS

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, parlamentarzyści, samorządowcy, a także wielu innych gości wzięło udział w ogólnopolskiej konferencji poświęconej roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, która odbywała się 24-25 sierpnia w Łebie.

fot. MPiPS

Konferencja była okazją do zaprezentowania głównych założeń oraz celów wdrażanego obecnie „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych” na lata 2012-2013, gdzie podkreślono znacząca rolę UTW oraz innych organizacji reprezentujących seniorów na rzecz aktywnego starzenia.

Podczas konferencji minister Kosiniak-Kamysz poinformował o przyjęciu przez Radę Ministrów Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Minister liczy, że program ten pozwoli wesprzeć politykę senioralną Państwa w wymiarze systemowym, bo jest to pierwszy program mówiący o przyszłości seniorów i o roli państwa jaką ma odegrać wobec nich. „Obserwujemy coraz większy rozwój Uniwersytetów Trzeciego wieku, co dowodzi, że również w mniejszych miejscowościach można z powodzeniem organizować tego typu stowarzyszenia. Liczę, że przyjęty program znacząco wesprze edukacje wobec osób starszych w mniejszych miejscowościach” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

W konferencji udział wzięli także przedstawiciele Sejmu, Senatu, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz regionalnych oraz administracji samorządowej, słuchaczy UTW z całej Polski oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze aktywności osób starszych.

Podczas pobytu w Łebie Minister Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się też z przedstawicielami Powiatowych Urzędów Pracy województwa pomorskiego. Podczas spotkania poruszone zostały bieżące tematy m.in. rozdzielenie 0,5 mld zł z Funduszu Pracy. „Mam nadzieję, że te 500 mln złotych pomoże w realizacji działań” – powiedział podczas spotkania minister.

Galeria

fot. MPiPS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.