www.sxc.hu

Miejsc w żłobkach co roku brakuje. Na prywatną placówkę nie każdego rodzica stać. Sytuacja ma się zmienić od 2013 roku. Na Pomorzu przybędzie 69 bezpłatnych żłobków dzięki działaniom Fundacji Pozytywne Inicjatywy z Pucka.

www.sxc.hu

Fundacja Pozytywne Inicjatywy z Pucka, we współpracy z Zespołem Szkół im. Macieja Płażyńskiego wspólnie pozyskały aż 28 mln złotych na utworzenie i prowadzenie 69 bezpłatnych żłobków, z miejscami dla 1035 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. W każdym powiecie województwa pomorskiego powstaną, co najmniej 3 żłobki, a co najważniejsze dla rodziców – całkowicie bezpłatne. – Stawiamy na powszechny dostęp do profesjonalnej edukacji – tłumaczy Arkadiusz Gawrych – inicjator projektu– prezes Fundacji Pozytywne Inicjatywy.

– Po olbrzymim zainteresowaniu prowadzonymi przez nasze organizacje 10 przedszkolami oraz sukcesie Zespołu Szkół im. Macieja Płużyńskiego w Pucku, przyszedł czas na zapewnienie powszechnego dostępu do żłobków w całym województwie pomorskim – dodaje Gawrych. Lista żłobków ma być znana za dwa miesiące, swoją działalność rozpoczną na początku przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.