Julita

Julita urodziła się w 2007 roku w Bytowie. Nic nie wskazywało na to, że dziewczynka jest chora (wyniki dobre, usg prawidłowe). Niestety w drugiej dobie życia pediatra wykrył szmery na sercu.

Julita

Dziecko w ciężkim stanie zostało przewiezione do Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam zdiagnozowano wrodzoną wadę serca pod postacią niedorozwoju lewego serca (HLHS). Julita ma za sobą już II etapy leczenia. W marcu 2007 roku przeszła operację met. Norwooda, natomiast w listopadzie przeprowadzono operację-dwukierunkowe zespolenie Glenna. W międzyczasie dziewczynka była częstym gościem na oddziałach szpitalnych, czego powodem było zakażenie krwi, którego zdiagnozowanie i leczenie nie było łatwe, pooperacyjne badania kontrolne połączone z cewnikowaniem serca oraz infekcje. Na szczęście te ciężkie 9 miesięcy życia oprócz opóźnienia rozwoju psycho-ruchowego, nie spowodowało większych ubytków na zdrowiu.

Julita potrzebuje tej operacji, żeby przeżyć. Na razie nie ma problemów, ale z każdym miesiącem będzie słabnąć, gdyż jej serduszko nie będzie wytrzymywało, gdy dziecko zacznie rosnąć.

Obecnie Julitka czeka na III etap leczenia wady serca – operację Fontana. Niestety w CZMP w Łodzi, nie została zakwalifikowana do tej operacji. Jest natomiast możliwość zoperowania dziecka w Klinikum Grosshadern w Monachium, z tym, że jest to operacja bardzo kosztowna, ponieważ kwota potrzebna do jej wykonania to ok. 39 tys. Euro czyli 160 tys zł. Jest to suma nieosiągalna dla rodziców Julity, dlatego w ich imieniu prosimy Państwa o pomoc. Zapraszamy również do odwiedzenia bloga poświęconego chorobie dziewczynki:  http://sercejulity.blog.pl/

Julicie można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

  • Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
  • 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Julita Zganiacz”
  • Dla wpłat zagranicznych:
  • USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
    EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
  • Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Informujemy również, że wszelkie darowizny podlegają odpisom podatkowym:

  • dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych limit do 10% od dochodu

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis nie pobiera ze zbieranych funduszy żadnych prowizji ani innych kosztów związanych z prowadzeniem zbiórki. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność Fundacji robią to zupełnie bezinteresownie, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.