fot. GK

Prawie dwieście pięćdziesiąt osób znajdzie pracę w Batalionie Wojsk Zmechanizowanych w Lęborku. Jednostka rozpoczęła właśnie przyjmowanie do służby zawodowych szeregowych.  Po restrukturyzacji Batalion będzie największym pracodawcą w Lęborku.

fot. GK

O każde miejsce pracy w Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym starało się ponad 80 osób. Nowo zatrudnieni żołnierze nie ukrywają, że w czasie kryzysu gospodarczego, armia wydaje się bardzo bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem pracy. Każdy szeregowy już na początku służby dostaje bowiem na rękę około trzech tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć kilkaset złotych różnego rodzaju dodatków.

Do pracy w lęborskim batalionie zmechanizowanym przyjęto też dużą grupę kobiet. Panie pewne są, że bez problemy poradzą sobie na poligonie.

Lęborska jednostka przyjmuje właśnie pierwszych 150-ciu zawodowych szeregowych Do końca roku pracę w Batalionie znajdzie jednak blisko 250 nowych żołnierzy. Docelowo w Lęborku będzie służyć ponad siedmiuset żołnierzy. Armia stanie się więc największym pracodawcą w Lęborku. Mimo, że większość szeregowych przyszła do armii ze względów ekonomicznych, dowództwo jednostki podkreśla wyższość zawodowych żołnierzy nad przymusowymi poborowymi.

Wojsko podpisuje z zawodowymi żołnierzami osiemnastomiesięczne kontrakty. W przypadku szeregowych mogą one maksymalnie trwać 12 lat. Później najlepsi żołnierze trafią do szkół podoficerskich. Z gorszymi armia na zawsze się rozstanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.