fot. Ewa Horanin

W tym roku na początku lipca letnia aura nas niestety nie rozpieszczała. Nie było typowej plażowej pogody, może przez kilka dni. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w rozmowach z turystami było więcej chwalących niż narzekających – pisze Ewa Horanin z Łeby.

fot. Ewa Horanin

Sposób wypoczynku naszych rodaków bardzo się zmienił. Goście chwalili bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturę, różnorodność spędzenia wolnego czasu (parki rozrywki , muzea , rejsy  po morzu i jeziorze , ścieżki rowerowe, parki linowe, parki gokartowe). To wszystko przygotowali miejscowi przedsiębiorcy.

Dlatego też deszczowe i chłodne dni nie przeszkodziły turystom w poznaniu atrakcji miasta. Łeba, od lat przyciąga bowiem zorganizowanymi atrakcjami, jak i również niesamowitym położeniem – wśród lasów sosnowych, otulona w dwa duże jeziora , piękną czystą plażę, przecięta wstęgą rzeki Łeby i oczywiście unikatowymi  wydmami ruchomymi.

Niestety Bałtyk to nie Śródziemne i trzeba być przygotowanym na różną pogodę. Ci, którzy kochają polskie wybrzeże (a wierzcie mi jest ich nie mało), dobrze o tym wiedzą. Dlatego też oprócz wylegiwania się na plaży, warto zapytać gospodarza obiektu w którym się wypoczywa, co warto zobaczyć, gdzie wyjechać, tam gdzie dzieją się wydarzenia dla oczu i duszy.

Każdemu kto wybiera się na rodzime wakacje polecam poszperanie w przewodnikach, poczytanie w Internecie, zadzwonienie do lokalnej informacji turystycznej.

Wypoczynek nad polskim morzem może być nie tylko atrakcją, rodzinnymi wczasami ale i również poznanie kultury kaszubskiej, wypadem nad przepiękne jeziora z koszyczkiem biwakowym, zwiedzeniem historycznych miejsc Pomorza. Codziennie w różnych miejscowościach naszej krainy dzieją się rzeczy ważne, a to jarmarki, odpusty, zabawy na świeżym powietrzu.

Polecam również stronę na Facebooku Lokalna Organizacja Turystyczna „Błękitna Kraina”, która to strona jest nie tylko poświęcona Łebie ale całej naszej pomorskiej, urokliwej ziemi.

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.