fot. ŁukaszH

Przewoźnicy turystów po Słowińskim Parku Narodowym na ponad godzinę zablokowali drogę do parku w pobliżu miejscowości Rąbka. Nie zgadzają się na podwyższenie opłat za wjazd na teren parku.

fot. ŁukaszH

Drogą z Łeby do Rąbki, która prowadzi przez Słowiński Park Narodowy mogą poruszać się tylko pojazdy przewożące turystów. Dyrekcja parku postanowiła w tym sezonie podnieść stawki wszystkim przewoźnikom. Gdy negocjacje z parkiem utknęły w martwym punkcie właściciele pojazdów akumulatorowych i busów postanowili zablokować jedyną drogę do parku.

Stawka 150-ciu złotych za każde miejsce w busie to opłata za cały pięciomiesięczny sezon. I choć park odwiedzają w sezonie tysiące turystów zdaniem przewoźników opłaty są stanowczo za duże.

Już po kilkunastu minutach niezapowiedzianego protestu przewoźnicy sparaliżowali ruch w niemal całej nadmorskiej miejscowości. Choć na miejscu blokady policja pojawiła się już po kilku minutach, upomnienia i mandaty nie zrobiły na przewoźnikach wrażenia.

Drogowy protest zaskoczył dyrekcję parku. Po negocjacjach z przewoźnikami ceny za wjazd do parku zostały bowiem obniżone o 60 procent.

Przewoźnicy zakończyli protest dopiero, gdy policja zagroziła odholowaniem samochodów. Zapowiadają jednak, że to nie koniec. Jeżeli park nie zmniejszy opłaty za kilka dni droga zostanie ponownie zablokowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.