fot. Facebook.pl/Open`er Festival

Dokładnie 4 lipca startuje Heineken Open’er 2012 w Gdyni. Przez cztery dni, na siedmiu scenach zagra kilkudziesięciu artystów z całego świata.

fot. Facebook.pl/Open`er Festival

Niepowtarzalnym wydarzeniem będzie prezentacja projektu Penderecki/greenwood. Efektu tej niezwykłej współpracy będzie można posłuchać w czwartek 5 lipca o 20:00 na scenie Main. Utwory obu kompozytorów wykona orkiestra AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz samego Mistrza. W tym roku na festiwalu wystąpią także artyści, biorący udział w europejskim programie wymiany talentów ETEP: Jessie Ware i czeski zespół DVA. Wśród nowości prezentujemy scenę Talents Stage, która od teraz będzie gościć nie tylko młode talenty z Polski, ale także najlepsze zespoły siostrzanego, regionalnego programu wymiany talentów CETEP. W tym roku, program reprezentowany jest przez czeski zespół Pipes and Pints, węgierski Kerekes Band oraz łotewskie Intrumenti.

Tegoroczny festiwal to także nowe oblicze – Sztuka na Open’erze. Otwiera go Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego z kultowym przedstawieniem „Anioły w Ameryce” na motywach dramatu Tony’ego Kushnera. Niemal sześciogodzinny spektakl będzie można zobaczyć w każdy festiwalowy dzień o godz. 12:00 w specjalnie zbudowanym, imponującym namiocie teatralnym obok głównego wejścia. Na festiwalu zagości też oryginalny kolektyw teatralny Gob Squad i jego spektakl „Before Your Very Eyes”. W ALTERKINIE zobaczymy między innymi najlepsze dokumenty z Planete+ Doc Film Festival.

Specjalnie zaaranżowany hangar pomieści Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i przygotowaną na tę okazję wystawę VIDEO KILLED THE RADIO STAR, przedstawiającą wzajemne relacje muzyki i sztuk wizualnych. Tę część naszych propozycji uwieńczy Galeria Open’era z wielkoformatową instalacją Maurycego Gomulickiego. Poza tym, na Open’erze pojawią się dobrze znane sceny i aktywności: Fashion Stage, strefa NGO, Kids Zone, diabelski młyn i wiele, wiele innych.

fot. Facebook.pl/Open`er Festival

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.