fot. gospodarność.pl

Wczoraj 28 czerwca w Rumi odbyła się sesja absolutoryjna. Burmistrz Rumia Elżbieta Rogala-Kończak większością głosów „za” otrzymała absolutorium.

fot. gospodarność.pl

Na ostatniej sesji radni Rumi zatwierdzili sprawozdanie finansowe za rok 2011. Swój głos poparcia oddało 12 radnych, przeciwko było 8, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Podjęto uchwałę w sprawie udzielenia burmistrz Elżbiecie Rogali-Kończak absolutorium. – wykonany został szereg inwestycji, część z nich, zgodnie z założeniami, jest nadal realizowana. Sporą część budżetu inwestycyjnego, który sięgnął blisko 20 milionów zł, skonsumowały potężne remonty szkół. Remonty, które były i są niezbędne do zapewnienia dzieciom właściwych warunków do nauki. Wybudowano salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 10.

Przy placówce tej powstała też nowoczesna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aktualnie trwają roboty związane z rozbudową i remontem dwóch innych szkół, a mianowicie: SP nr 1 i nr 6. W tym roku zakończono też przebudowę ciągu ulic Towarowa, Cegielniana w Rumi i Leśna w Redzie. Inwestycja ta realizowana była w partnerstwie z Redą i Powiatem Wejherowskim. Wybudowany został długo oczekiwany parking przy rynku. Realizowana także jest budowa kanalizacji sanitarnej w Białej Rzece, a także wiele innych zadań, w tym m.in. place zabaw czy drogi w ramach Lokalnych Inicjatyw Społecznych. – potwierdzają członkowie koła Gospodarność i Platforma Obywatelska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.