fot: Remigiusz Rogalewski/Radio Gdańsk

Dzisiaj trójmiejska obwodnica została na jakiś czas zamknięta. Powód – spacer rodziny łabędzi. Policja oraz pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni skierowali, nietypowych uczestników drogi ekspresowej, na ogródki działkowe.

fot: Remigiusz Rogalewski/Radio Gdańsk

Zgłoszenie o dwóch dorosłych i sześciu małych łabędzi spacerujących po gdańskiej obwodnicy policja otrzymała z samego rana. – „Na miejsce wysłany został radiowóz. Funkcjonariusze podjęli próbę usunięcia dwóch dorosłych osobników i ich sześciu młodych z jezdni. Jednak Zwierzęta okazały się bardzo agresywne. Dlatego policjanci zabezpieczyli teren i powiadomili Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz służby weterynaryjne” – powiedziała sierż. sztab. Emilia Karczewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

O zamknięciu odcinka obwodnicy policja zdecydowała, gdy zwierzęta zaczęły zachowywać się agresywnie i w żaden sposób nie można było ich zabrać. – (…) policjanci zabezpieczyli teren i powiadomili Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz służby weterynaryjne” – dodała policjantka. Akcja zakończyła się po godz. 11.00, przy pomocy pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku udało się skierować łabędzie w kierunku ogródków działkowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.