fot. Sobótka 2011/GK

Zarówno w sobotę 23 czerwca jak i w niedzielę 24 czerwca odbędą się w Rumi festyny. Pierwszy z nich to Sobótka, czyli Strażacki Festyn z Pompą, następnego dnia mieszkańców zapraszają całymi rodzinami rumscy salezjanie.

fot. Sobótka 2011/GK

Dom Kultury „Janowo” zaprasza w najbliższą sobotę na tradycyjną rumską Sobótkę, czyli Strażacki Festyn z Pompą. Oczywiście, wspólna zabawa festynowo-piknikowa odbywać się będzie w Parku Miejskim przy Filtrowej. W programie znajdą się: występy zespołów Back Up, Berkut, Siebie Warci, pokaz połykania ognia, pokaz taneczny rumskiej grupy eMBi. Również nie zabraknie tradycyjnego przemarszu przez ulice Rumi orkiestry dętej w asyście wozów strażackich. Początek zabawy o godz. 17.30.

Kolejną propozycją na udany weekend jest Festyn Św. Jana Bosko, organizowany przez Salezjanów w niedzielę 24 czerwca. Festyn odbędzie się na boisku Orlika 2012 przy ul. Świetopełka 24 w Rumi. Każdy – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży – znajdize w programie zabawy coś dla siebie. Festyn rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20. W programie festynu przewidziano występ zespołu tanecznego „Spineczki”, mecze piłki nożnej zarówno drużyn SL SALOS Słupsk i Rumia, zarządu SL SALOS Gdańsk i Rumia oraz reprezentacji Ligii SL SALOS Gdańsk i Rumia. Ponadto konkursy, pokaz lumpstyle, występ iluzjonistów, rodzinne karaoke. W trakcie całego festynu będzie można zjeść kiełbaskę z grilla, ciasto domowe czy chleb ze smalcem. Na zakończenie koncert zespołu „Efekt”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.